Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı

Eğitimin Amacı

Öğrencilerimizin gelişim süreçlerinde onlara destek olmak hayati önem taşıdığını biliyoruz. Onlara küçük yaşlardan başlayarak gerek okul yaşamlarında, gerekse aile, öğretmen ve arkadaş ilişkilerinde farkındalık kazandırmak ve bir eğitim koçu olarak yeni bir mesleğe girmek ister misiniz?

Öğrencilerin yeteneklerini erken yaşta ortaya çıkarabilir, gerçek anlamda başarılı olacakları yolda yatkınlıklarını kendilerinin keşfetmesini sağlayabilirsiniz. Öğrencilerimizin gelişim süreçlerinde onlara destek olmak hayati önem taşıyor. Onlara küçük yaşlardan başlayarak gerek okul yaşamlarında, gerekse aile, öğretmen ve arkadaş ilişkilerinde farkındalık kazandırmak ister misiniz?

Öğrencilerin yeteneklerini erken yaşta ortaya çıkarabilir, gerçek anlamda başarılı olacakları yolda yatkınlıklarını kendilerinin keşfetmesini sağlayabilirsiniz.

Öğrencilerin konsantre olmasına, hedefe doğru biçimde yönlenmesine, zihinsel olarak rahatlamasına ve her türlü sınavlara hazırlanmasına yardımcı olabilirsiniz.

TEOG, YGS, LYS ve diğer sınavlara hazırlanan veya başarı oranlarını yükseltmeyi düşünen öğrencilerin uzun bir süre isteyen çalışmalarda karşılaştığı en büyük sorun iç disiplin, motivasyon ve özgüven eksikliğidir. Bir öğrencinin başarısı %50 teorik bilgiye, %50 ise motivasyon, iç disiplin ve özgüven yüksekliğine bağlıdır.

Öğrenci Koçluğu sisteminde motivasyon, iç disiplin ve özgüven en yüksek düzeye çıkartılarak öğrenciye kendi mükemmelliğine nasıl ulaşacağına dair net ve etkili yollar gösterilmektedir.

Öğrenci koçları ; bireylere başarıya ulaşmasını sağlayan pratik yaklaşımları sunar. Kısa sürede istenilen mükemmel sonuçlar elde edilir. Bireyleri, hedefleri için gerekli kaynaklara yönlendirir.

Öğrenciler, Koçları yardımıyla şu anki durumlarının geleceklerini nasıl etkileyeceğinin farkına varacaklardır. Bu sayede dışarıdan herhangi bir zorlama olmadan kendilerine güzel bir gelecek hazırlamak için performanslarını sürekli arttırma çabasında olacaklardır.

Sınavlara hazırlanan öğrenciler için hedeflerine ulaşmanın pratik çözüm yolları ve istenilen hedef doğrultusunda kişinin yeniden şekillenmesini sağlayan mükemmel bir program Sınavlara artık stressiz girebilme şansınız var. Kişi potansiyelini yeniden keşfedecek ve zihinsel performansınız mükemmele ulaşacak.                          

Kimler Katılabilir

Koçluk hizmeti vermek isteyenler, Bireylere hedefleri için yardımcı olmak isteyenler, Öğrencileri hedef belirleme ve başarıya ulaşma gibi kavramlarla tanıştırmak isteyenler, Öğrencilere yol haritası belirlemede destek olmak ve fayda sağlamak isteyenler, Eğitimciler, Öğrencilerle çalışanlar, Öğrenciler ile iletişimini güçlendirmek isteyenler katılabilir.

Eğitim İçeriği

 • Öğrenci Koçluğu Sistemi
 • Eğitim Sistemi
 • YGS, LYS, TEOG Sınav Sistemi.
 • Kişilik Yapısı ve Türleri
 • Aile İle Etkili İletişim.
 • Ergenlik Özellikleri ve Gelişim Süreci
 • Ergenle Etkili İletişim
 • Çoklu Zekâ Kuramı
 • Kariyer Planlaması ve Hedef Belirleme
 • Stresle Başa Çıkma
 • Çatışma Çözme Becerisi
 • Dikkat Konsantrasyon
 • Sorumluluk Bilinci
 • Motivasyon
 • Ders Çalışmaya Hazırlık Süreci ve Çalışma Ortamı
 • Planlı ve Programlı Çalışma Teknikleri
 • Etkin Okuma-Dinleme ve Not Tutma
 • Sınava Hazırlık Sürecinde Öğrenci Takibi
 • Zaman Yönetimi
 • Sınav Teknikleri
 • Öğrenciyi Tanımak-Keşfetmek
 • Öğrencinin Kendini Keşfetmesini Yardım Etmek
 • Pozitif Yaşam Becerileri
 • Kendini İfade Edebilmenin Önündeki Engeller
 • Atılganlık Eğitimi
 • Akran Baskısı-Hayır Diyebilme becerisi
 • Olayları Ele Alma ve Analiz Edebilme Yeteneğinin Geliştirilmesi
 • Problem Çözebilme Yeteneğinin Geliştirilmesi
 • Öğrenicinin Kendi İle İlgili Karar Verme Yeteneklerinin Geliştirilebilmesi
 • Diksiyon
 • Hipnoza giriş

Açıklama

 • Uzaktan Eğitimi Nasıl Alacağım?Kesin kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyerlerimize kullanıcı adı ve şifreleri sms ve mail yoluyla gönderimi sağlanır.Kullanıcı adı ve şifreniz ile uzaktan eğitim platformuna giriş yapılır.Eğitim videoları, ders dokümanları ve sınavınız sistemde karşınıza yüklü halde gelir.Eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleyebilirsiniz.Eğitim süresi dolmadan en geç 1 gün önce online sınavınızı gerçekleştirip eğitiminizi tamamlamış olursunuz.Eğitim bitiş tarihinden 30 iş günü içerisinde sertifikanız vermiş olduğunuz adrese kargo ile ulaştırılır.
 • Sertifika ve Sertifikasyon SüreciDerslerin %70’ine katılmış olmak gerekir.Online yapılacak sınavda geçer not ( 50 ) almak gerekmektedir.
 • Eğitim Süresi     : 100 Saat Online Eğitimdir
 • Sertifika               :  Üniversite Onaylı
 • Program ile İlgili Önemli NotlarSertifikalar eğitim süresi bittikten sonra 30 iş günü içerisinde sizlere ulaştırılır.Eğitim sonundaki sınavda başarılı olamayanlar 1 hafta sonra tekrar sınava alınacaktır.Eğitim şekli uzaktan eğitimdir. Türkiye’ nin her yerinden eğitime katılabilirsiniz.Kurs dönemleri hakkında lütfen bilgi alınız.
 • Bu Eğitimin Size ve Kurumunuza Kazandıracakları Nelerdir?Stresi ve öfkeyi tanımlayabilecek, her ikisinin de sinyallerini fark edeceksiniz.Stresin oluşma nedenleri ve davranışlarımıza etkilerini fark edeceksiniz.Yaşamınızdaki stresi kontrol altına alabilmek için kapsamlı bilgi sahibi olacak, kişisel potansiyellerini kavrayacaksınız.Öfke kontrolü konusundaki aksaklıklardan kaynaklı duygusal, bilişsel ve davranışsal problemlerin önüne geçebilme şansınız olacak.Stresle baş edebilmek için gerekli kısa ve uzun vadeli yöntemleri ve hemen uygulayabileceğiniz becerileri kazanacaksınız.Stresli ortamlarda çalışma arkadaşlarınız ve yöneticilerinizle nasıl iletişim kurmanız gerektiğini daha kapsamlı göreceksiniz.

  Stres Yönetimi doğrultusunda kurum içi verimliliği arttırmış olacaksınız.

  Problem çözme becerilerinin gelişmesinin öfke kontrolümüzü nasıl pozitif yönde etkileyeceğini fark edeceksiniz.

  Özgüven ve benlik saygımızı geliştirmemizin stres yönetimimize etkilerini fark edeceksiniz.

 • Bu Eğitimin Size ve Kurumunuza Kazandıracakları Nelerdir?Öğrenciyi geliştirecek süreçleri tasarlayacak ve bu tasarıma aileleri adapte etme becerisi kazanacaksınız.Öğrencinin yaşamında ne zaman danışman, ne zaman takipçi, ne zaman motive eden, ne zaman ideal model olabileceğinizin bilincinde olacaksınız.Öğrencinin yaşamındaki tüm süreçleri dengede tutabilme becerisine sahip olacaksınız.Öğrencinin kişisel olarak hangi tarzda öğrenebildiğini ortaya çıkarabileceksiniz.Öğrencinin zihnini ve duygusal değişimlerini takip edebileceksiniz.Öğrencinin istenmeyen alışkanlıklarından kurtulmasına yardımcı olabileceksiniz.

  Öğrencinin iletişim becerilerini artırabileceksiniz.

  Öğrenciyi ihtiyaç duyduğunda psikolojik boyutta rahatlatabilecek ve yeni bir bakış açısına ulaşabilmesini sağlayabileceksiniz.

  Öğrenciyi geliştirecek süreçleri tasarlayacak ve bu tasarıma aileleri adapte etme becerisi kazanacaksınız. Öğrencinin yaşamında ne zaman danışman, ne zaman takipçi, ne zaman motive eden, ne zaman ideal model olabileceğinizin bilincinde olacaksınız.

  Öğrencinin kişisel olarak hangi tarzda öğrenebildiğini ortaya çıkarabileceksiniz.

  Öğrencinin zihnini ve duygusal değişimlerini takip edebileceksiniz.

  Öğrencinin istenmeyen alışkanlıklarından kurtulmasına yardımcı olabileceksiniz.

  Öğrencinin iletişim becerilerini artırabileceksiniz.

  Öğrenciyi ihtiyaç duyduğunda psikolojik boyutta rahatlatabilecek ve yeni bir bakış açısına ulaşabilmesini sağlayabileceksiniz.

  YGS, LYS, TEOG Sınavlarına derinlemesine hâkim olacak, öğrencilere daha etkili kariyer planlaması yapabileceksiniz.

  Öğrencilere çalışma isteği, hırs ve kararlılık kazandırma;

  Daha etkin düzeyde ders çalışma teknikleri öğretebilme;

  Dikkat ve konsantrasyonu üst düzeye taşıma;

  Başarıya ve hedefe odaklama;

  Öğrencilere doğru, hızlı ve güvenli kararlar aldırma;

  Daha etkili ve verimli çalıştırma;

  Zamanı etkin kullandırma;

  İç disiplini ve motivasyonunu artırma;

  Alternatif düşünme yöntemleri geliştirme;

  Uygulamalarla olumsuz durumlardan kurtarma;

  Öğrenciye öğrenmeyi öğretme;

  Sihirli iletişim kurma yöntemlerini öğretme;

  Öğrenciye ve aileye ihtiyaç analizi yapabilme;

  Öğrencilerinin her türlü davranışını okuyabilme becerilerine sahip olabileceksiniz.

 • Bu Sertifikanın Sahibi Olduktan Sonra Neler Yapabilirsiniz? Birebir eğitim danışmanlığı yapabilirKendi iş yerinizi açabilirOkullarda proje başlatabilirHali hazırda var olan projelerde öğrenci koçu olarak yer alabilirsiniz.Öğrenciyi geliştirecek süreçleri tasarlayacak ve bu tasarıma aileleri adapte etme becerisi kazanacaksınız.Öğrencinin yaşamında ne zaman danışman, ne zaman takipçi, ne zaman motive eden, ne zaman ideal model olabileceğinizin bilincinde olacaksınız.

  Öğrencinin yaşamındaki tüm süreçleri dengede tutabilme becerisine sahip olacaksınız.

  Öğrencinin kişisel olarak hangi tarzda öğrenebildiğini ortaya çıkarabileceksiniz.

  Öğrencinin zihnini ve duygusal değişimlerini takip edebileceksiniz.

  Öğrencinin istenmeyen alışkanlıklarından kurtulmasına yardımcı olabileceksiniz.

  Öğrencinin iletişim becerilerini artırabileceksiniz.

  Öğrenciyi ihtiyaç duyduğunda psikolojik boyutta rahatlatabilecek ve yeni bir bakış açısına ulaşabilmesini sağlayabileceksiniz.

  Öğrencinin yaşamındaki tüm süreçleri dengede tutabilme becerisine sahip olacaksınız.

Eğitim sonunda sertifikanızı E-devlet sistemi üzerinden sorgulayıp çıktısını alabilirsiniz.
Kayıt Formu, Kimlik Fotokopisi ve Ödeme dekontu
Belgeniz üniversite onaylı verilecek olup , Firmamızın farklı üniversiteler ile anlaşması olduğu için lütfen eğitim danışmanımızdan bilgi alınız
Kamu ve Özel sektörde geçerlidir.
Kargo ücreti katılımcıya aittir.
Sertifikanızı E-devlet sistemi üzerinden sorgulayabilirsiniz.
Uzaktan Eğitim olarak yapılmaktadır . Kullanıcı adınız ve şifreniz kayıt işleminiz tamamlandıktan sonra sms ile bildirilecektir.
Eğitim sonunda sınavınız online olarak yapılacaktır
Kursu Al
Katılımcı: 18 Kişi
Süre: 120 Saat / 1 Ay
Seviye: İleri

Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:30 - 18:00
Salı 09:30 - 18:00
Çarşamba 09:30 - 18:00
Perşembe 09:30 - 18:00
Cuma 09:30 - 18:00
Cumartesi 09:30 - 18:00
Pazar Kapalı