Uzlaştırmacı Yenileme Eğitimi

Eğitimin Amacı

Ceza Muhakemesinde Uzlaştırma Yönetmeliği Madde 50/6 “Uzlaştırmacılara, uzlaştırmacı eğitim izni verilen kuruluşlarca teorik ve uygulamalı, toplam sekiz ders saatinden az olmamak üzere iki yılda en az bir defa yenileme eğitimi verilir.”  hükmü uyarınca yenileme eğitimi açılacaktır.
Yenileme eğitimi ile Uzlaştırmacıların, uzlaştırma süreciyle ilgili son mevzuat değişikliklerini öğrenmesi ve mevcut bilgisini pekiştirmesi amaçlanmaktadır.

Kimler Katılabilir

Uzlaştırmacı Yenileme Eğitimine 11 Mart 2018 tarihli 2018 Adalet Bakanlıgı Uzlastırmacı Sınavında basarılı olup, uzlastırmacı siciline kayıt olanlar ile yine bu sınavda basarılı olup, sicile kayıt basvurusunda bulunmayan ancak Ceza Muhakemesinde Uzlastırma Yönetmeliginin 48 inci maddesine göre sicile kayıt sartlarını tasıyan kisiler basvurabilecektir.
ÖNEMLİ NOT: 2021 Adalet Bakanlıgı Uzlastırmacı Sınavı ve 2021 Adalet Bakanlıgı Uzlastırmacı Ek Sınavında basarılı olanlar süreyi doldurmadıkları için yenileme egitimine katılmayacaklardır.

Eğitim İçeriği

 1. Ders – Uzlaştırma Kurumuna İlişkin Mevzuat Değişiklikleri ve Yargı Kararlarının Değerlendirilmesi
 2. Ders – Uzlaştırma Sürecinde Tarafların Bilgilendirilmesi ve Uzlaşma Teklifi Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
 3. Ders – Müzakere ve Sonrasında Uygulamada Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
 4. Ders – Uzlaşma Teklifine Davet ve Uzlaşma Teklifi Sırasında İletişim
 5. Ders – Uzlaştırma Müzakereleri Sırasında İletişim
 6. Ders – Uygulama I
 7. Ders – Uygulama II
 8. Ders – Uygulama III

Kayıt ve Ödeme

Açıklama

 1. Uzlaştırmacılar yenileme eğitimi bitiminden sonra http://eyosis.net/AnketKatil.aspx internet adresi üzerinden eğitime ilişkin bir anket formu dolduracaklardır. Eğitimi tamamlayan katılımcıların, katılım belgesini anket formunu doldurduktan sonra, sistem üzerinden alabileceklerdir. Eğitim kuruluşları tarafından katılımcılara ayrıca bir katılım belgesi verilmeyecektir.
 2. Lütfen Kesin Kayıt İşlemlerinizi tamamlamak için Bu Formu Doldurunuz!
 3. Eğitim Planlamasındaki katılımcı sayısı 30 kişi olarak belirlenmiştir. İlgili sayı sağlanmadığı taktirde eğitim en yakın tarihe ertelenmektedir.
 4. Katılımcılar ödemelerini Havale yoluyla yapabilirler. Ancak ödeme yapıldıktan sonra kayıt iptal veya ödeme iadesi yapılmamaktadır. 
  1. Ödemenizi gerçekleştirdikten sonra lütfen bilgi@marmaraenstitu.com.tr adresine E-Posta gönderiniz.
  2. Havale yaparken lütfen açıklama kısmına, Adınızı Soyadınızı, Eğitim adını ve Hangi ilde eğitim alacağınızı belirtiniz!
   1. Banka Adı : Akbank
   2. Alıcı Adı    : İstanbul Gedik Üniversitesi
   3. İban No     : TR62 0004 6008 7688 8000 0473 74
 5. Eğitim yeri Eğitim alınacak il’e göre değişiklik göstermektedir. Eğitim adresi için yetkililerden bilgi alınız.
 6. Eğitimler yaklaşık 45 İlde planlanmaktadır. İl bazında planlanan eğitimler ve kontenjan durumu için yetkililerden bilgi alınız.
 7. Kesin Kayıt İşlemi tamamlandıktan sonra yukarıda yer alan hususları ve katılım şartlarını okuduğumu ve anladığımı, Uzlaştırma Yenileme eğitimine katılma koşullarını taşıdığını, programın devamı sırasında belirlenen tüm kurallara uyacağımı, aksi yönde bir tespit olması durumunda da hakkımdaki yaptırımları ve  ücret iadesi alamayacağımı katılımcı hükmen kabul etmiş sayılır.
 8. Ders devam Durumu Eğitime katılanların, belgeye dayalı ve kabul edilebilir haklı bir mazeretleri olmadıkça verilen ders ve çalışmalara katılımlarının zorunlu olduğu, katılımcıların en fazla bir ders saati devamsızlık yapabileceği, kabul edilebilir haklı bir mazereti bulunmaksızın bir ders saatinden fazla eğitime devam etmeyenlerin, eğitim programıyla ilişiği kesilecektir.
 9. Katılımcı Marmara Enstitü Sürekli Eğitim Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. tarafından “ MARMARAENS “ kullanıcı adı ve 0612119354000001 Mersis Numarasından belirtmiş olduğunuz cep telefonuna duyuru, bilgilendirme ve/veya tebliğ amaçlı ücretsiz kısa mesaj ( SMS ) ve/veya E-Posta gönderilmesini eğitim alması durumunda peşinen kabul etmiş sayılır.
 10. Başvuru sürecinde paylaşılan bilgilerin doğruluğundan başvuru sahibi sorumludur. Başvuru sahibi, paylaşılan bilgilerin eksikliğinden veya yanlışlığından doğabilecek her türlü sorumluluğun kendisine ait olduğunu bilir ve kabul eder.
 11. Marmara Enstitü, örgün eğitimlerin gerçekleştirileceği lokasyon ve tarihleri belirleme ve değiştirme hakkına sahiptir. Başvuru sahipleri, Marmara Enstitü tarafından kendileri için belirlenen lokasyon ve tarihlerdeki örgün eğitime katılmak zorundadır.

Katılımcı: 2500 Kişi
Süre: 8 Saat / 1 Gün
Seviye: İleri

Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:30 - 18:00
Salı 09:30 - 18:00
Çarşamba 09:30 - 18:00
Perşembe 09:30 - 18:00
Cuma 09:30 - 18:00
Cumartesi 09:30 - 18:00
Pazar Kapalı