Yaratıcı Drama Eğitici Eğitimi

Eğitimin Amacı

Yaratıcı Drama Sertifika Programı, özellikle yeni uygulamaya konulan 4+4+4 yasası dolayısıyla büyük önem kazanmaktadır. 66 ayını dolduran çocukların okula başlaması ile birlikte yaratıcı dramanın eğitimde kullanılmasına yönelik ilk adımlar atılmıştır. Bu sebeple, resmi ve özel okullarda Yaratıcı Drama Lideri istihdam etme zorunluluğu doğmaktadır. Bu sebeple, resmi ve özel okullarda Drama Eğitmeni istihdam etme zorunluluğu doğmaktadır. Bu sertifika programıyla katılımcılar, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kabul gören “Yaratıcı Drama Eğitmenliği/Liderliği” sertifikası almaya hak kazanırlar. Bu belge ile resmi ve özel okullarda drama öğretmeni olarak görev alınabilmektedir. Ayrıca Katılımcı Öğretmen/Öğretmen adayları, alacakları bu sertifika programı ile görev yaptıkları/yapacakları okullarda Seçmeli Drama derslerine girebileceklerdir. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul veya lise kademesinde en az 8 öğrenci ile çalışmaları halinde “Drama Egzersiz Kursu” açarak haftalık 6 saat olmak üzere aylık 24 saate kadar ek ders kazanma imkânına sahip olabileceklerdir. Bu eğitim Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulunca kabul edilen 163 sayılı karar ve 13.09.2012 tarihli müfredat gereği verilecektir. Egzersiz ise 2010 tarihli ve 49 sayılı kararı gereği Drama Etkinlik Alanı kapsamında verilecektir.

Yaratıcı Drama ile ilgili kavramları bilmek,

Yaratıcı  Dramanın eğitim, sanat ve diğer disiplinler (alanlar)ile ilişkisini kurmak,

Yaratıcı Dramayı diğer derslerde yöntem olarak kullanabilmek,

Yaratıcı Dramayı bir ders olarak yürütebilecek becerileri kazandırmak,

Yaratıcı Dramayı kullanarak yeni programlar geliştirebilmek,

Yaratıcı Dramanın boyutlarını ve ögelerini bilmek,

Yaratıcı Dramaya ilişkin yurtiçi ve yurtdışı alan yazınına hâkim olmak,

Yaratıcı Drama liderlik mesleğinin yeterlik alanlarını bilmek,

Yaratıcı Drama alanında Eğitmenlik/Liderlik uygulama becerisi kazanmak,

Çocuk oyunları konusundaki kavramları bilmek,

Çocuk oyunları uygulama konusunda beceri sahibi olmak.

Kimler Katılabilir

Psikoloji, PDR (Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik), Tıp, Çocuk Gelişimi, Okul Öncesi öğretmenleri, öğretmen adayları, Sınıf Öğretmenleri, tüm branş öğretmenleri, Sosyoloji, Pedagoglar, Psikologlar, Rehber Öğretmenler, Özel Eğitimciler, ilgi duyan tüm lisans mezunları, Aile Danışmanları ve ilgilenen herkes katılabilir.

Eğitim İçeriği

İletişim sürecini incelemek ve iletişim türlerini kullanmak.  İletişim süreci ve türleri

Günlük aktiviteler de dramatik etkinlikleri kullanmak. Yaratıcı Drama

Türkçeyi doğru konuşmak. Diksiyon

Mesleği ile ilgili gelişmeleri izlemek ve kendini kişisel olarak sürekli geliştirmek. Kişisel Gelişim

Beden dili ile iletişim kurmak. Beden Dili

Açıklama

  • Uzaktan Eğitimi Nasıl Alacağım?Kesin kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyerlerimize kullanıcı adı ve şifreleri sms ve mail yoluyla gönderimi sağlanır.Kullanıcı adı ve şifreniz ile uzaktan eğitim platformuna giriş yapılır.Eğitim videoları, ders dokümanları ve sınavınız sistemde karşınıza yüklü halde gelir.Eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleyebilirsiniz.Eğitim süresi dolmadan en geç 1 gün önce online sınavınızı gerçekleştirip eğitiminizi tamamlamış olursunuz.Eğitim bitiş tarihinden 30 iş günü içerisinde sertifikanız vermiş olduğunuz adrese kargo ile ulaştırılır.
  • Sertifika ve Sertifikasyon SüreciDerslerin %70’ine katılmış olmak gerekir.Online yapılacak sınavda geçer not ( 50 ) almak gerekmektedir.
  • Eğitim Süresi     : 200 Saat Online Eğitimdir
  • Sertifika            : Üniversite Onaylı
  • Program ile İlgili Önemli NotlarSertifikalar eğitim süresi bittikten sonra 30 iş günü içerisinde sizlere ulaştırılır.Eğitim sonundaki sınavda başarılı olamayanlar 1 hafta sonra tekrar sınava alınacaktır.Eğitim şekli uzaktan eğitimdir. Türkiye’ nin her yerinden eğitime katılabilirsiniz.Kurs dönemleri hakkında lütfen bilgi alınız.
  • Bu Sertifikanın Sahibi Olduktan Sonra Neler Yapabilirsiniz? MEB’de Tüm Eğitim Kademelerinde Hayat Boyu Öğrenme Üzerinden Okullar Hayat Bulsun Projesi Kapsamında egzersiz açabilirsiniz.İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Üzerinden Egzersiz Açabilirsiniz.5.6.7. ve 8. sınıflarda Yaratıcı Drama Seçmeli Dersine Öğretmen Olarak Katılabilirsiniz.Yaratıcı Drama Kulübü Kurabilirsiniz.Özel Kurum ve Kuruluşlarda Eğitim Verebilirsiniz.MEB Kurumlarında 9 Sayılı Karar ve 2010/49 Sayılı DERS DIŞI EGZERSİZ ÇALIŞMALARI kapsamında egzersiz açabilirsiniz.Özel Kurum ve Kuruluşlar da Yaratıcı Drama Eğitmeni Lideri  Olarak Çalışabilirsiniz.

Eğitim sonunda sertifikanızı E-devlet sistemi üzerinden sorgulayıp çıktısını alabilirsiniz.
Kayıt Formu, Kimlik Fotokopisi ve Ödeme dekontu
Belgeniz üniversite onaylı verilecek olup , Firmamızın farklı üniversiteler ile anlaşması olduğu için lütfen eğitim danışmanımızdan bilgi alınız
Kamu ve Özel sektörde geçerlidir.
Kargo ücreti katılımcıya aittir.
Sertifikanızı E-devlet sistemi üzerinden sorgulayabilirsiniz.
Uzaktan Eğitim olarak yapılmaktadır . Kullanıcı adınız ve şifreniz kayıt işleminiz tamamlandıktan sonra sms ile bildirilecektir.
Eğitim sonunda sınavınız online olarak yapılacaktır
Kursu Al
Katılımcı: 23 Kişi
Süre: 200 Saat / 1 Ay
Seviye: İleri

Çalışma Saatleri

Pazartesi 09:30 - 18:00
Salı 09:30 - 18:00
Çarşamba 09:30 - 18:00
Perşembe 09:30 - 18:00
Cuma 09:30 - 18:00
Cumartesi 09:30 - 18:00
Pazar Kapalı